Slascycules

Blog z ciekawostkami

W ostatnim czasie rośnie w społeczeństwie prozdrowotna świadomość. Mnóstwo ludzi rzuca palenie papierosów oraz dodatkowo czyta etykiety w sklepach na produktach spożywczych. Jednocześnie bardzo wiele osób cały czas żywi się nieprawidłowo. Polacy uwielbiają tradycyjną polską kuchnię, niestety zazwyczaj nie są to zdrowe potrawy. Z chęcią zjadamy schabowego, golonkę, placki ziemniaczane, bigosy, pierogi, smażoną kiełbasę czy jajecznicę na boczku.

Obiady są kategorycznie zbyt obfite a także przeważnie smażone. Równocześnie nie rezygnuje się z rozmaitych słodyczy, kochamy domowe wypieki a także z chęcią kupujemy lody. Poza kuchnią polską mieszkańcy Polski kochają fast foody, które również są bardzo niezdrowe. Przyjmujemy duże ilości frytek, hamburgerów, kebabów. I wszystko to z całą pewnością popijamy gazowanymi napojami.

Polscy obywatele, szczególnie mężczyźni piją także niesłychanie dużo piwa. Wielu z nas odżywia się nieregularnie. Rankiem wychodzą z domu bez śniadania, w szkole czy pracy jedzą na szybko kanapkę albo nic, a po południu ciężki obiad. Wiele osób nie pilnuje również zasady, ażeby nie spożywać jedzenia tuż przed snem. Wszystko to po latach skutkuje ciężkimi chorobami jak na przykład bóle stawowe, cukrzyca, schorzenia kardiologiczne. Mieszkańcy Polski muszą nauczyć się jeść więcej owoców i warzyw oraz dodatkowo wyeliminować z swojej diety szkodliwe tłuszcze.

Autor: https://idiabetyk.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *