Slascycules

Blog z ciekawostkami

Radek uwielbiał wielkie imprezy. W zasadzie w prawie każdy weekend gdzieś imprezował, bez znaczenia czy to była normalna domowa impreza, clubbing czy wystawna biba na jachcie. Nikt z jego otoczenia nie wiedział z jakiego źródła ma takie ilości gotówki, ponieważ praca, którą się trudnił, nie pozwalała na zyskanie takowych zarobków. Być może grywał w pokera. Albo miał jakiegoś protektora. Niemniej jednak dobrze się z tym umiał ukryć. Na pytanie o pieniądze tylko uśmiechał się tajemniczo i odpowiadał „znalazłem garniec na końcu tęczy”. I zmieniał temat. Najczęściej na temat alkoholowy. Pewnej imprezowej nocy, w momencie kiedy balował w jakimś olbrzymim lokalu, z ludźmi, których w większości nie znał, zdarzył mu się tragiczny wypadek. Gdy skakał do basenu walnął ręką w deskę pływającą na powierzchni. Nikt nie wiedział skąd tam się wzięła. Skutek był taki, że jego ręka nabrzmiała tak, że nie mógł nią poruszać. Najbardziej trzeźwa osoba zabrała go do pobliskiego szpitala i zostawiła go pod jego drzwiami. W szpitalu okazało się, że połamanych ma wiele kości w śródręczu i nadgarstku.

Lekarze natychmiast powiedzieli mu, że raczej niedużo z tej ręki już będzie. Poskładali, jak umieli, zagipsowali i odesłali go do domu. Siedząc na L4 miał dużo czasu na przemyślenie paru spraw. Raz nawet wybrał się na imprezę, niemniej jednak miał wrażenie, że to już nigdy nie będzie tym samym. Nie zaintrygowały go jakiekolwiek zabawy a także picie napoi alkoholowych na umór. Nie miał pojęcia co jest na rzeczy, jakim cudem 1dno niezbyt duże, z pozoru nieważne wydarzenie tak go odmieniło. Po pewnym czasie ściągnięto mu wreszcie gips. Przekonał się, tak jak przedtem przewidywali doktorzy, iż ręka nie jest całkowicie sprawna na tyle ile powinna. Na początek chciał się do tego przyzwyczaić, niemniej jednak nie potrafił. Potrzebny mu był na już chirurg ręki. Bez niego by nie dał rady. Radek nie miał zielonego pojęcia, gdzie znajduje się jakaś polecana klinika chirurgii ręki. Zrobił research i okazało się, że jedynym ratunkiem jest oddalony o ponad dwieście kilometrów odległy Poznań. Zadzwonił, umówił się na wizytę, która miała odbyć się za miesiąc. Wiedział, że będzie zmuszony wydać na nią dość dużo kasy, a jeśli będzie można się zaklasyfikować do operacji, to koszty wzrosną.

Operacje w takiej klinice nie są refundowane przez NFZ, ale przeczytał, że są tam faktycznie znakomici specjaliści na terenie RP. Nie powiedział nikomu o własnych zamiarach, przygotowywał się na to codziennie. Przeglądał artykuły medyczne, strony specjalistyczne, fora internetowe z opiniami o tego typu zabiegach. Na wizytę pojechał. W końcu zjawiła się prawdziwa szansa na całkowity powrót do normalnego życia. W gabinecie wyczekiwał na niego młodziutki doktor. Radkowi wydało się, iż jest za młody, by być bardzo dobrym lekarzem. Ale próbował nie być uprzedzonym. Konsultacja przebiegła zgodnie z jego oczekiwaniami i został wyznaczony termin operacji. Radek nie był w stanie się doczekać zabiegu. Przysięgał sobie, że odmieni całe swoje życie, jeżeli już tylko wróci mu sprawność.

Po zabiegu czekało go dużo kolejnych tygodni w gipsie. Bardzo się bał rezultatu. Na szczęście operacja się udała, odzyskał swoją sprawność prawie że całkowicie. Uszczęśliwiony postanowił założyć fundację, która na celu ma pomoc ludziom wyjść z nałogów.

Zobacz więcej: chirurg ręki poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *