Slascycules

Blog z ciekawostkami

Jeżeli już choć odrobinę interesujemy się sportem, pewnie w końcu spotkamy się z określeniem treningu osobistego. To treningia, które mają miejsce zgodnie z planem trenera oraz najczęściej pod jego okiem. Kim jest instruktor osobisty i czy jest opłacalne skorzystać z jego świadczeń?

Instruktor osobisty to stosunkowo młody fach. Nadal parę lat temu jedynie nieliczne siłownie współpracowały z tego typu specjalistami, natomiast wraz ze zwiększeniem świadomości ludzi oraz pociąg do sportu, reputacja tego fachu wyjątkowo wzrosła.

Współcześnie w ogromnej liczbie przypadków nie uprawiamy sportu jedynie dla radości, ale po to, aby nabyć dokładnie sprecyzowane wyniki. Kilka z nas pragni zrzucić niepotrzebne kilogramy, inni z kolei umocnić własne ciało. Niezależnie od tego, dlaczego mamy zamiar korzystać z siłowni, trener osobisty to ktoś, kto nas umiejętnie nakieruje.

Mając na uwadze upodobania, potrzeby i problemy danej osoby, instruktor wybiera odpowiedni plan ćwiczeń i pokazuje, jak je prawidłowo robić. Jego rola jest dość istotna, chociażby z powodów zdrowotnych – jak się okazuje, wiele ćwiczeń robimy w niewłaściwy sposób. Łatwym wzorem są proste przysiady – to, jak wyuczyliśmy się je robić w podstawówce, zdecydowanie odbiega od tego, jak mają być wykonywane.

Poprawne robienie ćwiczeń pozwala na uchronienie się od urazu oraz szybsze osiągnięcie efektów.

A zatem, kiedy warto skorzystać ze świadczeń trenera osobistego? Bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem, czy ćwiczysz już od dłuższego czasu, to możliwość genialna dla wszystkich. Całkiem możliwe, że niekoniecznie potrzebujesz systematycznej, parumiesięcznej współpracy z trenerem – w pewnych przypadkach wystarczy parę konsultacji.

Autor: trener osobisty Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *