Slascycules

Blog z ciekawostkami

Jeżeli czytasz ten wpis, to może szukasz inspiracji do urządzenia warsztatu wulkanizacyjnego. Trzeba rozważyć to, że konkurencja na rynku staje się znaczna i wyposażenie warsztatów jest jednym z kluczowych czynników gwarantujących sukces. Następnym będą Twoje zdolności, miejsce położenia warsztatu, i co bardzo istotne – Twoje nastawienie do klienta. Nawet najlepszy specjalista może zrazić potencjalnych usługobiorców.

Wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego nie należy do najtańszych. Trzeba się liczyć z wielkimi wydatkami, nawet prawie 100 – 200 tysięcy złotych. Wszystko zależeć może od tego jakiej klasy narzędzia kupimy oraz, czy zdecydujemy się na jedno- albo wielostanowiskowy serwis. Co więc warto kupić do warsztatów? W jakimkolwiek serwisie opon niezbędna jest wyważarka do kół. W zależności od rodzaju obsługiwanych obiektów potrafimy znaleźć wyważarki stosowane do samochodów ciężarowych, osobówek oraz motocykli. Ponadto na rynku osiągalne są maszyny do wyważania półautomatyczne oraz automatyczne. Te drugie same dokonują wymierzenia wymiarów potrzebnych do wyważenia koła, dlatego zakup w całości zautomatyzowanego narzędzia ułatwi Tobie pomiar niedoważeń w kole i zminimalizuje czas niezbędny na ów proces. Przyda się to wyraźnie w sytuacjach, kiedy kolejka oczekujących klientów będzie wzrastać, a Ty będziesz się mijał z kolejną każdą sekundą. Idąc dalej, wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego nie byłoby kompletne bez montażownicy do opon, która służyć będzie do ich demontowania i montowania. Jeżeli kupujesz wspomniane narzędzie warto zapytać o informację w kwestii jego funkcjonowania. Wielu producentów oferuje darmowe przeszkolenie w zestawie z sprzedażą.

Każdy serwis wulkanizacyjny musi posiadać także podnośnik samochodowy, motocyklowy itd. Warto kupić też nacinarkę oponową. W warsztacie wulkanizacyjnym powinny się również znaleźć rozmaite narzędzia, na przykład wkrętarki, łyżki oponowe, nasadki itp. Dodatkowo będziesz potrzebował łatek do opon, właściwych klejów i pędzli. Wulkanizacja na gorąco nie będzie dobrym rozwiązaniem dla kogokolwiek, kto pojawi się w serwisie w kierunku rychłego dokonania naprawy opony, gdyż przebiega ona za długo. Wtedy najszybszym wyjściem z problemu będzie wykorzystanie wspomnianych łat i zreperowanie opony poprzez przeklejenie uszczerbku.

Jeśli wprowadzisz w wyszukiwarkę hasło „wyposażanie warsztatu i wulkanizacji narzędzia” zostaniesz przeniesiony na witryny, na których wydaje się sprzęty niezbędne do prowadzenia tego interesu. Sporo specjalistów wyjeżdża za granicę albo zmienia kwalifikacje zawodowe oraz pozbywa się narzędzi, które mogą być wykorzystane ponownie. Plusem jest jeszcze to, że kupując rzeczy używane płacisz mniej, niż za ich kolejne odpowiedniki. Wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego, choć jest kosztowne, może spowodować wiele uciechy. Przygotowanie przyszłego miejsca pracy to nie lada wyzwanie, ale jeśli zrobisz to odpowiednio, to będziesz lubił spędzać czas w własnej pracowni.

Więcej: wyposażenie wulkanizacji lewor.pl

0 thoughts on “Wyposażenie warsztatów wulkanizacyjnych nie jest najtańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *