Slascycules

Blog z ciekawostkami


Po instalacji oprogramowania LoMag przychodzi czas na jego konfigurację. Jest to niezbędne do tego, aby swobodnie zarządzać pracą magazynów. Dopasowanie programu do indywidualnych potrzeb nie jest trudnym zadaniem. Dzięki temu znacząco podniesiemy komfort obsługi. Wiele obowiązków wykonamy sprawniej i szybciej. Nowoczesne programy magazynowe (http://www.lomag.pl) są przystosowane do aktualnych wymogów branży. W pierwszej kolejności warto zdecydować, czy będziemy prowadzić pełną kartotekę towarów (łącznie z wartościami), czy jedynie ewidencję. W tym celu należy wejść w Ustawienia, zakładkę Obliczenia, a następie Wyświetlanie liczb. Jeśli odznaczymy opcję „Wyświetlanie cen i wartości”, to program nie będzie obsługiwał tych parametrów.

To samo dotyczy cen – możemy zdecydować, czy program do magazynowania będzie sugerować ceny na podstawie wartości zamieszczonych w kartotece towarów. Dzięki temu podczas wprowadzania danych będziemy mogli skorzystać z gotowej podpowiedzi. Istnieje również możliwość, aby program proponował ceną z narzuconą marżą (jej wartość również ustalamy samodzielnie w kartotece towarów).
Przed rozpoczęciem pracy warto również skupić się na ustawieniach dotyczących kontrahentów, pracowników, czy też dostawców. Po wyłączeniu obsługi np. kontrahentów, program nie będzie prosił nas o wskazanie ich nazwy.
Wchodząc w Ustawienia, a następnie Firma możemy zdecydować, czy dane naszego przedsiębiorstwa będą automatycznie pojawiać się na dokumentach. Oczywiście w dowolnym momencie możemy dokonać zmian, tak aby oprogramowanie odpowiadało naszym aktualnym wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *