Slascycules

Blog z ciekawostkami

Białe, zdrowe zęby były oznaką urody oraz zdrowia od dawna. Dawniej mogli się nimi pochwalić nieliczni. Poniekąd słynąca z cudnego wyglądu cesarzowa Sisi wstydziła się własnego, jak mówią niezbyt ładnego, uśmiechu. Na szczęście współczesna stomatologia przynosi szansę na wspaniałe zęby w istocie nam wszystkim…
Jak troszczyć się o swoje uzębienie każdego dnia?
Wiele osób nie wie, jak ważny jest zdrowy oraz właściwy sposób odżywiania się. Należy zadbać o to, by spożyć właściwą dawkę wapnia. Niestety najnowsze badania głoszą, że Polacy spożywają każdego dnia zdecydowanie zbyt mało wapnia wraz z pożywieniem, w związku z tym ważne jest dostarczanie odpowiednich suplementów diety.
Zazwyczaj mamy również nieodpowiednie sposoby na pielęgnację…  Nawet malutkie dzieci wiedzą, że zęby należy szczotkować systematycznie. Wszystkie zaniedbania w tej sferze doprowadzają do bardzo dużych kłopotów z uzębieniem i jamą ustną.
Specjaliści rekomendują szczotkowanie zębów 3 razy na dzień. Po kluczowych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jednakże nie powinno się czyścić zębów bezpośrednio po jedzeniu.
Czyszcząc zęby zaraz po spożyciu jesteśmy wstanie sobie bardzo zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które w efekcie działania kwasów wytwarzających się podczas jedzenia robi się bardziej miękkie. Najkorzystniej zaczekać od trzydziestu minut do godziny. Dzięki temu kwasy w buzi pozostaną zneutralizowane, natomiast zęby będą miały czas na ponowną mineralizację.
Wielce znaczący jest również wybór właściwej szczoteczki do zębów.  Nie powinna być ona za twarda. Zęby myjmy delikatnymi, okrężnymi ruchami. Przez to dokładnie umyjemy uzębienie, a w dodatku nie uszkodzimy dziąseł. Po wszelkim posiłku stosujmy dentystyczną nić. Dzięki temu pozbędziemy się resztek jedzenia, które tkwią w przestrzeniach między zębowych.
Leczenie oraz kontrola
Wielce znaczące są również regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym. Zjawiajmy się tam chociaż raz na 6 miesięcy. Przez to w razie potrzeby, lekarz bardzo szybko zdoła wszcząć stosowne leczenie zębów. Natomiast my unikniemy niechcianych problemów, np. kanałowego leczenia, które nie jest zbyt przyjemne dla pacjenta ani niestety niedrogie…
Śnieżnobiałe zęby na wyciągnięcie naszej ręki
Nowoczesna stomatologia estetyczna gwarantuje nam mnóstwo opcji. Bez problemu możemy rozjaśnić nasze zęby, lecz pamiętajmy, żeby zrobić to bezpieczną metodą, najlepiej pod opieką specjalisty, a nie sposobami wyszukanymi w sieci. Te ostatnie mogą bardziej nam zaszkodzić niż wesprzeć, na przykład są w stanie uszkodzić szkliwo.
Zbyt częste bielenie może powodować nadwrażliwość zębów. Więc przed każdym zabiegiem warto porozmawiać z poleconym i zaufanym dentystą. On najkorzystniej doradzi nam, których zabiegów możemy się podjąć.

Podsumowując zachwycającym oraz zdrowym uśmiechem może radować się każdy z nas. Wystarczy staranna pielęgnacja i profilaktyka.

Autor: dentysta Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *