Slascycules

Blog z ciekawostkami

Z pewnością wszyscy uwielbiamy użytkować z rozmaitych dodatków, za sprawą których za niskie pieniążki będziemy mogli zmieniać wystrój swoich teraźniejszych wnętrz. Z chęcią je wybieramy i od dawna wykorzystujemy dokładnie te same rozwiązania, nabywając dla własnych pomieszczeń nowoczesne obrazy. Znajdujemy je we wszystkich salonach z różnymi dodatkami czy także w marketach z akcesoriami budowlanymi. Dokładnie przyglądając się ich propozycjom, od razu postarajmy się dopasować je do charakteru i ogólnej aranżacji pomieszczenia, w jakim planujemy je zamieścić.

Jakie obrazy sprawdzą się więc w naszych salonach? Na początku ustalmy, gdzie chcemy je umieścić. Jest parę standardowych miejsc dla obrazów ozdabiających salony. Jeśli zamontujemy je na ściance występującej nad łóżkiem, stworzymy przyjemną strefę relaksu, która za każdym razem pozwoli nam się odprężyć w szczególnie miłych oraz ciekawych warunkach. Salony przeważnie również mają osobny kącik jadalny. Jeśli układ naszego domu dokładnie tak wygląda, taki obraz będziemy mogli umieścić na ścianie występującej przy stole.

Wyśmienicie oddzieli on część jadalną od strefy odpoczynkowej, świetnie ją dopełniając. Właściwie każda z tychże miejscówek będzie znakomitym wyborem, ale uważajmy, ażeby przypadkiem nie użytkować z wszystkich naraz. Jeżeli zawiesimy zbyt dużą liczbę tego typu obrazów w jednym salonie, stworzymy w nim chaos, przez który nigdy nie uda nam się swobodnie odpocząć. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Piękna aranżacja wnętrz nie może zostać przesadzona. Zwróćmy także uwagę na to, jakie gabaryty posiadają różnorodne obrazy. Dopasujmy dokładnie wymiary takiego obrazu do rozmiarów swojego salonu. Jeżeli jest on faktycznie mały, ponieważ jego calusieńki metraż ma mniej niż 10 metrów kwadratowych, to kiedy umieścimy w nim obraz na wielkim płótnie, wykorzystamy faktycznie calusieńką przestrzeń salonu. W takim zagraconym pokoju nie poczujemy się dobrze.

Zbyt duża ilość dodatkowych przedmiotów negatywnie będzie wpływała na nasze samopoczucie psychiczne i nakłoni nas do szybkiego opuszczenia takiego pomieszczenia. A nie o to przecież chodzi! Ściśle trzymajmy się tejże zasady, aby niezbyt duże obrazki umieszczać w niewielkich pomieszczeniach, a te większe pozostawić tym większym pomieszczeniom. A co gdy salon jest faktycznie ogromnej wielkości, a nam samym nie podobają się te ogromne rozmiary? Myślę, że zawsze możemy połączyć ze sobą kilka nieco mniejszych obrazków. Powieśmy je wszystkie obok siebie i dodatkowo je podświetlmy. Tak innowacyjna dekoracja z całą pewnością nas zadowoli.

Kompletując elementy dekoracyjne do swojego salonu, koniecznie zerknijmy na ogromny dział z różnymi obrazami. Do wybrania mamy tysiące najróżniejszych grafik, demonstrujących cudowne krajobrazy, przepiękną naturę lub kompletną abstrakcję. Przypatrzmy się im dokładnie i dostosujmy je do aranżacji swoich wnętrz. Różnego typu dodatki muszą być jego dopełnieniem, a nie rzeczami, które kompletnie do niczego nie pasują.

Więcej: nowoczesne obrazy na płótnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *