Slascycules

Blog z ciekawostkami

Polskie społeczeństwo staje się z roku na rok coraz bogatsze. A więc zgodnie ze znaną piramidą potrzeb według Maslowa w rosnącym stopniu nie zaprzestaje się na zaspokajaniu podstawowych potrzeb, ale zwraca się uwagę na wyższe wartości. Zatem znajduje to odzwierciedlenie w branży zakupów, gdzie artykuły pierwszej potrzeby nie wybijają się na pierwszy plan. Zwiększany jest wolumen kupowanych towarów które należą do wyższego rzędu.

Dlatego zdecydowanie rośnie rynek dóbr luksusowych oraz rynek wszelkich dóbr sztuki. Co więcej prócz tego zaspokajania potrzeby estetyki, zakupowane produkty z tego segmentu stanowią też wyśmienity sposób na zainwestowanie własnych oszczędności. Antyki w zasadzie nie tracą na wartości a zatem to co zainwestowało się w zakup antyków w miarę szybko znacząco zwiększa własną wartość. Natomiast musimy pamiętać o tym, że funkcjonowanie w tym temacie z pewnością wymaga ogromnej wprawy oraz prócz tego to rynek z pewnością dla ludzi, którzy mają zasobne portfele. Przykładowo jeśli chodzi o antyki w formie obrazów to by pozwolić sobie na tak niezwykle wartościowe rzeczy nie wystarczy absolutnie zarabiać co miesiąc średnią krajową. Oczywiście niezbędne jest tutaj posiadanie zdecydowanie większych środków finansowych.

Podsumowując na koniec należy podkreślić znacznie rosnącą rolę rynku dóbr luksusowych a dodatkowo różnego rodzaju antyków. Stale rosnące bogactwo społeczeństwa stwarza, że osoby z zasobnymi portfelami próbują zaspokoić swoje uczucia estetyki poprzez kupienie produktów właśnie z tych segmentów rynkowych.

Zobacz więcej: antyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *