Slascycules

Blog z ciekawostkami

Po kilkunastu latach eksploatowania naszego domku zadecydowaliśmy się na całkowite wykonanie w nim przebudowy. W niniejszym celu kupiliśmy jakiekolwiek nieodzowne materiały budowlane, które planowaliśmy wykorzystać do przebudowy. Wśród nich istniały gipsy tudzież gładzie wapniowe. I mieliśmy ulokować w całym domku nowoczesną wentylację. Ta, którą posiadaliśmy aktualnie, nie grała swojej funkcji. Zdarzało się, iż w pewnych miejscach w apartamencie, na ścianach pojawiała się wilgoć. W niniejszym kierunku zakupiliśmy wszelkie konieczne składniki klimatyzacji.

Całość została przeprowadzona pod sufitami, jakie potem zostały podwieszone na profilach stalowych. W lokalach zamontowaliśmy wentylatory kanałowe. W swoich dwóch łazienkach położyliśmy wiatraki łazienkowe z timerem.

Pewien z specjalistów zasugerował nam, że dobrze dopełnią one własną funkcję w tych miejscach i będą nam sprzyjać przez lata. W jadalni, w kilku polach umieściliśmy dwa wiatraki z zaworem zwrotnym. Wszystkie nabyte poprzez nas krany były zbudowane z szlachetnej jakości materiałów. Cała wentylacja po uruchomieniu dobrze wykonywała własną rolę. Gdy nadwieszone zostały już wszelkie sufity, mogliśmy dostąpić do innych akcji remontowych. Na ściany została postawiona gładź wapniowa, jaka jest znacznie odporniejsza na wilgoć. Ściany także pomalowaliśmy specjalną farbą odporną na pleśnie i wilgoć. Wymieniliśmy również podłogi z panelowych na drewniane. W ubikacji zostały usunięte wszelkie płytki i na ich pole pozostały położone świeże. Wymianie zostały oddane też wszelkie szafki, umywalka oraz lustro. Trzeba było wymienić też prysznic tudzież wannę. Praktycznie jedyne co pozostało ze dotychczasowej ubikacji toż półka na ręczniki. Była to bardzo ładna półka zrobiona z drzewa tropikalnego, które było niesamowicie odporne na wilgoć. W jadalni po umieszczeniu wentylacji i podwieszeniu stropów, przystąpiliśmy do skucia poprzednich płytek ze ściany. Toż samo osiągnęliśmy z kafelkami na ziemi.

Zamieniliśmy każde stare sprzęty kuchenne. Nowe meble kuchenne wykonane były na wymiar, dzięki temu perfekcyjnie pasowały do powierzchni jadalni. Zabudowana została chłodziarka oraz zmywarka. Na stropie zostały zamontowane halogeny, które stale rozjaśniały całą przestrzeń kuchni.

Remontu nie uniknęła sypialnia, w której wymieniona została ziemia tudzież okleiny na ścianach. Z sprzętów pozostało wymienione wyłącznie łóżko, ponieważ rozerwała się w nim oprawa. Nowe łóżko, jakie kupiliśmy w salonie meblowym, było wyprodukowane z litego drzewa modrzewiowego. Do tego obejmowało solidny szkielet z drewna gruszkowego. Postanowiliśmy także, że wymieniamy stary materac sprężynowy na inny piankowy. Do każdego odnawianego pomieszczenia, poza kuchnią oraz ubikacją, kupiliśmy dywany. Dywan do przestrzeni łóżkowej posiadał egzotyczne kształty oraz był niejednolity. W salonie musieliśmy zastąpić okno, ponieważ konstrukcja okna straciła odcień, oraz jedna z szyb była pęknięta. Także posadzka panelowa znajdująca się w salonie musiała pozostać zastąpiona. Pewne z kafelek były do tego stopnia uszkodzone, że praktycznie nie było widać na nich już obrazu. Zastąpiliśmy także drzwi wejściowe, bo owe, jakie były, były w całości porysowane przez naszego psa.

Więcej: Wentylatory odporne na temperatury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *