Slascycules

Blog z ciekawostkami

Piękne, nieskazitelne włosy mogą stać się Twoim znakiem rozpoznawczym.Ale, aby takie były musisz skupić na nich uwagę i ich odpowiedniej pielęgnacji.

Jednym ze składników używanym przy pielęgnacji włosów to kawa.Dla pewnych osób potrafi to być duże zaskoczenie, ponieważ kawa kojarzona jest wyłącznie z cieczą o charakterystycznym zapachu i energetycznym działaniu.

Jednak ma własne użycie również w kosmetyce. Wielokrotnie stosowana jest w formie peelingu skórnego.

Kawa do włosów ma rzeczywiście szczególnie silne działanie, więc warto ją zaimplementować jako składnik swojej rutyny pielęgnacyjnej. Kluczowy sposób, w jaki można ją wykorzystać, to peeling z kawy do włosów. Bardzo skutecznie czysci włosy i skórę na głowie. Najlepiej za jej pomocą wykonać masaż włosów, który wzmocni krążenie, pobudza cebulki, co spowoduje, że włosy szybciej będą rosły. Po takim operacji należy wnikliwie wymyć głowę z resztek ziaren kawy. Peeling taki można wykonywać jednorazowo na tydzień.

Drugi sposób, to przyrządzenie maseczki z kawy na włosy. Kawa pielęgnuje i nadaje blask włosom, które natychmiastowo są zdrowsze i piękniejsze. Kawę możemy też wykorzystać w postaci płukanki, która potrafi subtelnie przyciemnić włosy o 1 ton. Przez to również jest polecana dla brunetek i szatynek, natomiast nie polecana u blondynek.

Następny sposób, to użycie kawy, dodatkowo do odżywki lub szamponu. Stanie się ich wspaniałym dodatkiem dzięki cechom nawilżającym i wygładzającym. Można też zrobić własny produkt z kawy bazując na hydrolacie, który będzie pełnił funkcję mgiełki nawilżającej.

Autor: kawa na włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *